"פרישות" - אימון אישי

בפרק השני ב 'יוגה סוטרה של פטנג'לי', בסוטרה 30, מזכיר 'פטנג'לי' את המושג "פרישות" כאחד מהסייגים החיצוניים שהיוגי לוקח על עצמו. הוא מתכוון ל "פרישות מינית" (ברהמצ'אריה).

אך מהי "פרישות"עבורי?

מדי בוקר אני מתעוררת די מוקדם ופורשת למזרון, לאימון היוגה היומי -מדיטציה, פראניאמה ואסנות.

כבר בקורס המורים נאמר לנו שכדי לעמוד ברמת הקורס, ואחר כך, כדי להיות מורים טובים יותר, עלינו להתאמן. כלומר, לפרוש מן החיים הרגילים למשך זמן מתאים לאימון היוגה היומי.

באותה תקופה כבר היו לי ארבעה ילדים והקטנה רק בת חמש. חשבתי שאקום מוקדם בבוקר (4:30) ואתאמן בין שעה וחצי לשעתיים, ובשש וחצי כבר אהיה פנויה למטלות היום הרגילות. כך עשיתי. כך לא הייתי צריכה לגיטימציה מעצמי ומאחרים לפרוש ולהתאמן.

עבר זמן, ולאט לאט הבנתי שאני יכולה לפרוש למזרון בשעות סבירות יותר. הבהרתי ללא מילים למשפחתי שהדבר חשוב לי כאוויר לנשימה. הילדים ידעו שאני תמיד שם בשבילם והבינו שמרחב הזמן הזה נחוץ לי על מנת להתנהל בחיים יותר נכון.

אני מרגישה שכמו שהאימון היומי מאפשר לי להיות יותר רגועה ומפוקסת במשך היום, אני אימא יותר טובה, בת זוג וחברה יותר ראויה, עבודתי באוניברסיטה מתוגמלת מכך וכמובן תלמידי ביוגה מרוויחים.

מדי פעם בשיחות עם תלמידים עולה הקושי להתחיל אימון אישי בבית. קושי אמיתי לשלב שעה של שקט ופרישות במרוץ החיים הדי מטורף שלנו. אני מזדהה עם קושי זה ומוכנה לעזור ולהדריך באימון האישי.

מצד שני, תלמידים הבאים אלי לשיעורים פרטיים, אנשים שבדרך כלל יש להם בעיה רפואית כל שהיא, מודעים לכך שהם חייבים להכניס את האימון האישי לחייהם כבר מההתחלה. אולי לאור כך סביבתם הקרובה מאפשרת להם את הפרישות די בקלות. ואכן זה עולה בידם והם מפנים זמן ומרחב לאימון.

נקודה למחשבה: האם אנחנו צריכים שתהיה לנו בעיה כל שהיא על מנת שנקבל לגיטימציה בפני עצמנו והסביבה כדי לפנות זמן לפרוש לאימון אישי?

 

שלח תגובה

:
 

: (לא חובה)


:
 

 


תגובות

תודה על המילים והשיתוף. סוף שבוע טוב לך עדה. שלך מירי
מירי - יום חמישי 28 פברואר 2013
נכון....מה שלא נספק לגוף ולנפש שלנו- לבסוף הוא ידרוש...
נורית - יום שלישי 05 מרץ 2013
טוב,אז אולי כשהקטנים יהיו בני 5.... אנחנו אפילו עוד לא שם....אבל צריך זמן להתבשל על זה ובסוף זה יגיע...
רבקה - שבת 09 מרץ 2013
אם יש כמיהה, זה יגיע...עדה
עדה - יום ראשון 10 מרץ 2013